Lineage 2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prophet (Hierophant)

Goto down

Prophet (Hierophant) Empty Prophet (Hierophant)

Příspěvek  Admin Mon Mar 23, 2009 10:53 pm

Prophet aka proph,pp je buffer.
Jelikož vzasade nema zadne aktivni skilly, da se hrat na mnoho zpusobu.
Asi 3 zakladni zpusoby jsou, Party buffer, Battleprophet, Allaround prophet.

Party buffer:
Hraje roli bufera popripade zalozniho healera. Nabufuje partu a pak sedi na manu sem tam hodi heal pokud je potreba.
Celkem casto se nahrazuje takzvanym buffpetem. Coz je proste prophet na druhem accountu nekoho z party ktery neni v parte a akorat jeho vlastni jednou za 2minut namacka makra na nabufovani party.
Vhodne pro lidi co radi pri hrani delaji neco jineho, nebo jejich nejvetsi zabava v L2 je chatovani/pmkovani s ostatnima.
Dyes: +4wit-4men (+1wit-1men) +4con -4str (+4dex -4str)

Battleprophet:
Solista. Vetsinou hraje tak ze proste soluje z vlastnima bufama, vlasnim healem v heavy nebo light armoru s nejakou melee weapon (nejcasteji dualy/dagger). Velice casto sebou taha nejakeho peta (wolf/hatchling/strider). Obcas se da do kupy s nekym jinym a jedou duo ci hodne malou partu.
Vhodne pro lidi co radi soluji chteji byt samostatni a chteji se starat o nejakeho toho peta.
Takhle se da dojit relativne vysoko, ale na tech nej lvlech je solovani s proph tak drahy/pomaly/tezky ze uz to vetsinou dal nejde.
Dyes: +4wit-4men +4str-4con (+4dex-4con)

Allaround prophet:
Vzasade kombinace battlepropheta a party buffera. Nejcasteji expi v mensich partach ci duu, ale nepohrdne ani vetsi partou a sem tam si i zasoluje. V mensich partach nejenom ze nabufuje a healuje ale taky mlati nejakou melee zbrani. Podle me asi nejzabavnejsi zpusob propheta, ale proti gustu...
Vhodne pro lidi co chteji byt uzitecni v parte, radi supportuji ostatni ale i si radi bouchnou:)
Dyes: +4wit-4men (+1wit-1men) (+4str-4con nebo +4con-4str dle preferenci)

Zbrane:
Má jako každý mystic general weapon masteries, takze je se vsema zbranema stejne spatnej, teda s lukem a kopim jeste horsi.
S lukem a polearmou ma od C5 pomalejsi casting speed, attacks speed a accuracy (ktera na vetsich lvlech boli nejvic).

Partybuffer: cokoliv s manaup nebo acumen SA, popripade conversion. Ve vetsiche vetsich part nestaci prophetova mana na celou partu takze manaup je vhodny...a pokud mana staci tak acumen na rychlejsi kouzleni je prijemny, ale pokud pouzivate macra tak se na acumen vykaslete protoze vam az tolik nepomuze.

Battleprophet: melee zbran, dualy, dvourucak, mec nebo dagger...nejlepe focus zbran nebo crit dmg popripade haste, proste to co byste pouzili kdybyste nebyli prophet ale nejake melee DD

Allaroundprophet: no, oboje co potrebuje partybuffer i battleprophet, i kdyz se da vystacit i s meleezbrani...proste potrebujete manu a castingspeed na bufovani/healovani, ale zaroven neco na mlaceni

PvP: s lukem nam to sice trosku zhorsili, ale na 1v1 nebo olympiadu stale potrebna zbran, matk zbran s acu na root/heal/rez/rebuff, popripade melee weapon na 1v1/oly

Armor:
Ma robe, light i heavy armor mastery. V robe a light ma stejny mp regen. V heavy ma celkem strasnej casting speed.

Partybuffer: nepotrebuje skoro nic, hodi se neco na mpregen/castingspeed takze avadon/bw roba, maj/dc/tallum roba

Battleprophet: jelikoz soluje, potrebuje co nejlepsi pdef aby neco vydrzel, takze heavy armor nejlepe, da se i s lightarmorem ktery ma vyhodu lepsiho regenu mp, ale zase ma mensi pdef...hodi se mit v invu i robu na prebufovani nebo mensi party

Allaroundprophet: vetsinou si vystaci s robou v mensich i vetsich partach, ale muze chodit i v light, popripade se hodi vlastnit heavy na solovani

PvP: na group pvp robu, propripade light v heavy nebude mit casting speed na nic k cemu je proph dobry a stejne zadny dmg neda...v olympiade/1v1 roba proti nukerum, light proti summonerum/necru popripade na prepnuti pri healovani proti ostatnim jelikoz ma vetsi castingspeed nez heavy ale slusnou pdef, heavy proti dd

Skilly:
Buffy, buffy, buffy...popisovat je tu nebudu myslim ze jsou celkem jasne a vsem vetsinou zname, jenom par drobnosti.
Holy weapon funguje i s lukem.
Poison ressisst, invigour maji temer neznatelny efekt.
Regeneration buff je az na par vyjimek na nic.

Dryad root aka Root...v PvE je to CC kouzlo, ale je potreba ho puzit jeste pred tim nez se na vas ty moby sebehnou, protoze pak riskujete to ze u toho rootlyho moba stejne lidi zustanou nebo ze zrovna nemate stejne kam popojit, v PvP i kdyz ma kazdej MentaAegis tak sem tam se ho protlacit povede coz zabrani uniku, nebo zabrani tomu aby k vam dotycny dosel

Return/Return2...Return je akorat levny soe, Return2 je o neco horsi Blessed SOE, je o kousek pomalejsi nez bsoe lepe se prerusuje, ale i tak je to super skill kdyz se neco pokazi v PvE nebo kdyz ste naumreni v PvP...bohuzel v oly nejde pouzit...hlidejte si abyste na nej meli dycky manu.

Manaburn: snizuje manu protivnikovy, zalezi na matk/mdef/skilllvl, ultimani skill v olympiade, uz trosku horsi v normalnim pvp kde neni cas burnovat, ale kazdy kdo potrebuje manu na delani dmg nesnasni manaburn

Erase: zmizi summona, proti sumakum, WS, DA, Necro ultimatni skill, ale sance ze se povede neni az tak velika, tak 1/5 pri oly proti stejnemu lvlu a bufnutemu sumaku

Block WindWalk: zrusi jakykoliv windwalk(haste potion, sprint), a da -10% zpomaleni na 2 minuty a nedovoli po dobu trvani vykouzlit znova ww/sprint...vyborny v oly, ve vetsim pvp ten efekt neni az takovy aby se to vyplatilo nejak casto pouzivat

Block Shield: zrusi shield buff a zmensi o 10% pdef na 2 minuty a nedovoli po dobu trvani bufnout shield...no, v oly je super, v normalnim pvp opet neni ten efekt az takovy a land rate neni zrovna 100%

WordOfFear: je to AoE fear kouzlo ktere kdyz ladne tak prisera bezi pryc, land rate nic moc, ale v PvE to umi zachrani partu kdyz to vhodne pouzijete...ale pokud to puzijete a prisera do ktery lidi zrovna mlatej je fearnuta a bezi pryc, tak se dost casto stava ze za ni lidi automatcky bezej a prilakaj jeste vic priser...

Batte heal: sice je to lowlvl kouzlo jeste z clerica, ale stoji za to pripomenout, prophet snim dokaze healnout i pres 400hp, a healnutaHP/potrebnaMP je relativne slusna a dokaze to zachranit opravdu dost situaci a v PvP muze i rozhodnout

Prophecy of Fire: nas 78kovej buff, mnooooohem horsi nez chant of victory a prakticky nepouzitelnej pro magy, ale v pve dokaze pomoct hodne, i kdzy 4 sepulchers se snim daji dat hodne spatne (jeste se me to nepovedlo), v mass pvp temer nepouzitelny protooze ma dlouhy reuse time a nez tim bufnete 5 lidi tka uz je po pvp...v olympiade super vec...jinak +20attackspeed, pdef, maxhp, +10% patk, +20% hp regen, +4 accuracy, -10% runningspeed (+-)


Jinak od dobreho propheta se vyzaduje aby bufoval vzdy vcas, aby umel pomoct s healovanim kdyz je potreba, aby znal lokace a vedel co za bufy je tam potreba a aby velice dobre vedel jaky povolani potrebuje jaky bufy.

Jinak, cim dal tim vic lidi maji uz zminovane buffpety, takze sehnat random/pug partu je tezsi a tezsi a ke konci proste bez kamaradu co s vama expej nemate sanci nic poradne nalvlit, takze delat si kamarady je zaklad a i tak se setkate s kamaradama co vam reknou ze maji buffpeta nebo neco takoveho...

Osobne nikomu nedoporucuju hrat za propheta, budete vetsinou zklamani nedostakem skillu, part, pmkama "buff plz", bezmocnosti a zaroven neuzitecnosti v pvp, vetsina lidi si mysli buchvi jak nejsme bohati kdyz v parte akorat sedime a bufujeme, obhuzel ani to neni az tolik pravda protoze sice za shoty nic neplatime ale na higlvlech se plati za spiritore, zadruhe nemuzeme efektivne solovat, zatreti na pvp potrebujeme vic equipu jak kdokoliv jiny abychom byli aspon trosku efektivni. ..a NCsoft se zda ze otazku buffpetu ci prophetu bude resit tim ze posili WC/OL a udela vic moznosti jak dostat bufy bez propehta...

Ale ja <3 proph.

Interlude update:
zatim jenom skilly, jeste na ne nemam SB, ale
Divine Lore ... passivni skill co snizuje cenu vsech kouzel o 5%
Mystic immunity ... je to buff ktery na 30 sekund zaridi ze jste (nebo ten na koho to bufnete) imuni na vsechny debuffy A I BUFY, reuse time 2.5minuty podle PTS, uprsenim az budu mit , stoji 80mil SP
Spell turning ... je to kouzlo, ma 150 range, 50 sec reuse time...kouzlo MA SANCI prerusit protivnikoho kouzlo a to je vsechno co to dela

slovy, SPell turning je uplne na nic, Mystic immunity ma velkou nevyhodu ze behem toho co to mate na sobe nemuzete dat UE, UD, a zadny dalsi "buff" a reuse time je taky dost mizerny na to ze to zase nedela takovy zazraky....na to ze WC dostal 2 uber skilly nas ncsoft zase hooodne odflaknul
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 20. 03. 09

https://lineage.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru